вологість:
тиск:
вітер:
вологість:
тиск:
вітер:
вологість:
тиск:
вітер:
Головна » Статті » Історія |
Якщо вглибитись у минуле то церква була побудована в 1792 році, дерев’яна на камінному фундаменті з дзвіницею. За два місяці до війни в 1941 році комуністичною владою була зруйнована. В 1996 році створена церковна громада по відродженню та відбудові храму.
Перші богослужіння відбувалися а орендованому приміщенню автошколи, де в перше відсвяткували пристольне свято при участі Його Преосвященства Ізяслава єпископа Житомирського-Овруцького та духовенства благочиння. Подія, яка відбулася 8 червня 1998 року має велике значення у відродженні церкви після довгих років після її руйнування.
Особливо були хвилюючими і радісними хвилини освячення наріжного каменя Його Преосвященством Ізяславом єпископом Житомирським-Овруцьким, до речі взяли участь і представники місцевої влади - заступник голови райдержадміністрації Валентина Григорівна Онофріюк та селищний голова Микола Володимирович Микитенко, радість яка перебувала на святі давала надії що на цьому ж самому місці побудується храм.
В основу наріжного каменя було закладено капсулу із листом від громади, яка є своєрідним і вікопомним посланням поколінням, котрі житимуть поклоняючись Господу нашому Ісусу Христу,який приніс нам спасіння і дарує мир та радість на нашій землі.
Церковна громада активно розпочала поряд будувати трапезний храм і на Різдво Христове в 1999 року відбулася перша Божа служба, яка відбулася після Хресної ходи від орендованого приміщення, де парафіяни власноруч перенесли святі образи та церковну утварь і 7 лютого цього ж року відбулося освячення.
Багато зібралося людей,щоб стати очевидцями і учасниками цієї події. На місце її прийшли й ті із наших земляків,котрі насторожено і навіть дещо упереджено раніше дивилися на факт появи української церкви Київського патріархату.
Вони на власні очі побачили і переконалися,що ця церква справді стоїть на істинному шляху, вона є повним втіленням православ’я, служба і вся культова справа здійснюється на рідній і зрозумілій всім українській мові.
В червні 1999 року справжньою головною подією для багатьох із нас був приїзд Святійшого Філарета, патріарха Київського і Всієї Руси України. Разом із патріархом були архієпископ Рівенський-Острізький Серафим, єпископ Житомирський-Овруцький Ізяслав, єпископ Віницький-Брацлавський Панкратій, архімандрит Свято-Успенскої, Київсько-Печерської лаври Дмитрій. За здійснену велику роботу по відродженню української церкви настоятелю присвоєно Його Святістью сан протоієрея.
В грудні 1999 року церковна громада встановила пам’ятний Знак (хрест) на честь 2000-ліття Різдва Христового, по вулиці Ватутіна на пагорбі поблизу церкви, та 14 жовтня 2000року за Сприяння Ковальчука Володимира Кириловича виготовлено і встановлено величний гранітний пам’ятний знак, який засвідчує двотисячну історію християнства, крім того при побудові підземної частини на місці зруйнованого храму із частини розпилу виявлено диво - Хрестоподібний отвір у стовбурі дерева - що трапляється не часто.
Ще однією подією відбулося освячення підземної частини храму та закладено капсулу на початок будівництва при настоятелю протоієрею Олександру Залужному та Архієпископу Ізяславу Житомирському-Овруцькому.
Значна подія відбулася 19 січня 2012 року у цей день освячено та відкрито купальню храму Покрови-Пресвятої Богородиці. На урочистях були присутні голова районної державної адміністрації Микола Кузьміч Кочин та перший заступник голови Петро Іванович Євпак, керівники управлінь, відділів РДА, прихожани церкви. Багато жителів селища купалися в хрещенській воді, сподіваючись на очищення душі і тіла.
Про всі ці події ви можете віднайти на сторінці нашого сайту.
Дякуємо всім хто заходить на сторінку сайту і будемо щиро вдячні тим хто сприяє в будівництві та бладійно допомагає. | |
Переглядів: 623 | Коментарі: 1
| Теги: |
Всього коментарів: 1 | ||
| ||